COŚ DLA AUDIOFILI

Coraz bardziej zwracamy uwagę na jakość. W naszych czasach  wybór nie stanowi problemu, mamy do dyspozycji coraz więcej różnorodnych rozwiązań. Pamiętam jak przy budowie mojego rodzinnego domu dziadek budowlaniec miał do dyspozycji tylko 3 rodzaje okien oraz farbę lub tapetę na pokrycie ścian.  Firmy prześcigają się w technologii obrazu – HD, Full HD, Ultra HD, telewizory 40, 50, 60 calowe nas nie dziwią. Jeszcze dwa lata temu płaski ekran 32 calowy był hitem. Kina oferują obraz 3D i 4D aby widz czuł się jakby był w środku akcji. A takich realiach jakość samego dźwięku i multirozwiązania także odgrywają bardzo ważną rolę. Popatrzmy na parę niezwykłych rozwiązań.

Na ostatniej konferencji wnętrzarskiej zapoznałam się z firmą Amina Technologies. Istnieją już ponad dekadę jednak dopiero niedawno stali się znani na całym świece producentem niewidzialnych głośników oraz bardzo dobrej jakości głośników do obsługi multiroomów i samych multiroomów. Amina to przede wszystkim plastry grające, które pokrywa się tylko wierzchnią warstwą wykończeniową tynku. Według firmy dają bardzo wysoką jakość dźwięku, daje większą elastyczność w ich rozmieszczeniu oraz usytuowaniu słuchacza. Nie trzeba mieć wybudowanego domu specjalnie pod ich głośniki. Można zamówić konsultację oraz dostosowanie tej technologię w naszym domu. Nie integrujemy w projekt wnętrza, nie musimy się zastanawiać jak i na czym postawić system nagłaśniający. Z jednej strony to zaleta, z drugiej wielu z nas lubi taki układ oldschoolowych głośników w pomieszczeniu. Jak jest z jakością dźwięku? Według paru przepytanych osób dźwięk w takich głośnikach nie daje takich doznań jak klasyczny system dobrej jakości głośników. Jednak to czysto subiektywne ich zdanie.

niewidzialne głośniki

Białostocka firma RMS pod koniec poprzedniego roku otworzyła pierwszą w Polsce prywatną, inteligentną salę kinową 4D z centralnym sterowaniem. W projekcie, który pochłonął 250 tys. złotych zastosowano szeroką gamę systemów do odtwarzania dźwięku i obrazu. Można się wybrać na ul. Handlową 7 i samemu przetestować wrażenia głębi dźwięku a także obrazu. Gwarantuję najlepszą jakość dzięki użytym systemom. Sprzęt na najwyższym poziomie, jednak widzimy jak wzrasta cena.

Parę tygodni temu do oferty IKEI wszedł system UPPLEVA. Łączy w sobie wszystko czego chcą projektanci – zintegrowany mebel z systemem TV i dźwięku. Zaprojektowany telewizor zunifikowano w jeden dizajn za to mebel, dzięki któremu kable nie będą plątały się wszędzie, rozszerzono o wiele możliwości. Czy wybierzemy wersje nowoczesną czy klasyczną zależy od nas. System wyposażono w Smart TV, Blu-ray, odtwarzacz DVD, złącza HDMI i USB, jeden pilot do wszystkiego oraz bezprzewodowy subwoofer. Pomysł bardzo ciekawy sam w sobie, pełen, zintegrowany mebel audiowizualny za niewygórowaną cenę. Czy się sprawdzi przekonamy się z czasem, jedno wiem – dźwięk jest całkiem porządny jednak bez fajerwerków. Za taką cenę nie spodziewajmy się cudów.

system Uppleva

Audio-bajerem w naszym wnętrzu może być też Trophy Cuddler Audio Sofa czyli fotel dla audiofili. Wspominam o nim jako swoistym bajerze bo producent nie podał jakie głośniki wmontował w mebel ale na pewno jest wbudowany subwoofer. Jest gniazdo na iPoda, jest USB, bluetooth  jest miejsce na kartę SD. Jasne – możemy włączyć iPoda i podłączyć słuchawki, jednak o wiele wygodniej jest po prostu zasiąść w fotelu i włączyć dźwięk. Kanapa występuje w paru wersjach kolorystycznych i kosztuje około 8 tysięcy złotych.

Jak widać projektanci i technologowie starają się wymyślić alternatywy dla tradycyjnego systemu głośników naokoło kanapy. To, które spełnia nasze oczekiwania musimy ocenić sami ale nadal jakość łączy się z wyższą ceną samego produktu.

głośniki

Architekt z zamiłowania. Kreuje w głowie, na papierze i w internecie. A co? Wszystko co się da zbudować a to co już zbudowane lubi analizować.2 komentarzy

  1. Ape wrote:

    Ukrytym głośnikom audiofile mówią stanowczo NIE!!!!!

Przeczytaj poprzedni wpis:
sala konferencyjna
TRENDY W DESIGNIE WEDŁUG VIRTUSA

Co jakiś czas udaje mi się wybrać na konferencje wnętrzarskie. Dzięki temu mogę poznać nowe trendy panujące w świecie architektury,...

Zamknij